Chihuahua

Popularny malutki piesek Chihuahua jest żywiołowy i odważny. Jest bardzo popularny wśród mieszkańców miast ze względu na swoje rozmiary. Pies często zachowuje się tak, jakby zapomniał o swoich rozmiarach, bądź nie zwracał uwagi na to, że jego przeciwnik bywa kilkadziesiąt razy większy od niego. Uwielbia być w centrum uwagi i towarzyszyć swojemu właścicielowi.

Rozmiar

Chihuahua bywa nazywany najmniejszym psem świata, bądź miniaturką psa. Dorosły osobnik osiąga do 25 cm wzrostu. Jego waga może wynosić od 1,5 kg do 3 kg.

Wygląd

Piesek posiada bardzo silną budowę ciała. Tym, co go wyróżnia, jest dość duża głowa ze sterczącymi uszami. Jego oczy są duże okrągłe i szeroko rozstawione. Jego ogon jest sterczący i zawija się w stronę grzbietu.

Chihuahua występuje w szacie krótkowłosej i długowłosej. Pies o krótszym futrze ma włosy przylegające i błyszczące. Może pojawić się dłuższa sierść w okolicach szyi i ogona. Długi włos jest o wiele bardziej delikatny – prosty lub pofalowany. Na szyi, ogonie, uszach i tylnych łapach, szata zwykle jest dłuższa.

Pielęgnacja

Chihuahua liniej raz na jakiś czas, najczęściej na wiosnę. U suk zdarza się to częściej niż u samców. Jego szata powinna być regularnie czesana. W przypadku krótkowłosej odmiany raz w tygodniu, a długowłosy pies powinien być czesany raz na 2-3 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail