Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel, czyli popularny spaniel to bardzo miły i czuły malutki piesek. Pokryty dłuższą i miłą w dotyku sierścią i zwisającymi uszami wygląda jak maskotka i nie jest to dalekie od prawdy. Pogodna natura i dobry stosunek do ludzi czynią go bardzo dobrym wyborem na towarzysza. Jest żywym i wesołym zwierzakiem, który jest praktycznie pozbawiony przejawów agresji. Jednak należy na niego szczególnie uważać, gdyż jest nazbyt ufny wobec świata, co może doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, zwłaszcza w kontakcie z innymi, większymi psami.

Rozmiar

Cavalier King Charles Spaniel należy do grupy psów małych i osiąga wysokość do około 35 cm. Jego masa dochodzi do 8 kilogramów, co czyni go bardzo ładnym i proporcjonalnym psem.

Umaszczenie

Sierść psa jest długa i falista (nie ma loków). Uznanymi umaszczeniami spaniela są: głęboki kasztanowo- rudy, trójkolorowy (białe i czarne łaty z podpaleniami), czarny z podpaleniami, rubinowy. Inne umaszczenia są uznawane za niepożądane.

Pielęgnacja

Pielęgnacja spaniela nie jest wymagająca, lecz musi być systematyczna. Jego szata musi prezentować się naturalnie, dlatego niezalecane są strzyżenia i inne inwazyjne zabiegi. Pies może gubić niewielkie ilości sierści, która jest bardzo łatwa w sprzątaniu. Powinien być czesany raz w tygodniu. Kąpiel powinna odbywać się raz w tygodniu z użyciem szamponów dla psów o długim włosie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cocktail