Szpic miniaturowy

Szpic miniaturowy jest malutkim i przyjaznym pieskiem. Na pierwszy rzut oka przypomina trochę lisa. Dzięki swojej specyficznej szacie wygląda jak puszysta kulka, nawet jako dorosły osobnik. Te psy zwane są także pomeranian i pojawiły się na południowych wybrzeżach Morza Bałtyckiego. Mówi się, że pochodzą od arktycznych psów Skandynawii. Pies cechuje się dużą ruchliwością i przywiązaniem do swoich domowników. Bardzo lubi przebywać na rękach, z czym nie należy przesadzić, ponieważ szpic miniaturowy powinien mieć odpowiednią dawkę ruchu.

Rozmiar

Jak sama nazwa wskazuje, pies ten należy do najmniejszej grupy psów. Dorosły osobnik może osiągnąć do 22 cm wzrostu. Jego masa osiąga do 3 kilogramów.

Wygląd

Szpic miniaturowy jest rasą, która posiada idealne proporcje ciała. Ma głowę o średniej wielkości z trochę płaską czaszką. Jego tułów jest prosty o umiarkowanej długości, zakończony średniej długości ogonem, który jest uniesiony, zawinięty i mocno owłosiony.

Jego niezwykle puszysta szata może być czarna, biała, brązowa, szara, pomarańczowa i w wielu innych kolorach, co jest jego dużym atutem.

Pielęgnacja

Szpic miniaturowy posiada gęstą i długą szatę, której pielęgnacja nie jest trudna. Wystarczy ją wyczesywać przynajmniej 2 razy w tygodniu. Kiedy zaczyna linieć, należy go wykąpać, żeby pozbyć się zbędnych włosów. Od czasu do czasu powinno się mu przystrzyc okolice łap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cocktail