Buldog francuski

Buldog francuski, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Francji. To niezwykle wesoły i łagodny pies. Jest idealnym wyborem dla singli, ponieważ wymaga dużo uwagi i szkolenia, na co często nie mogą sobie pozwolić rodziny. Aby uczynić z niego idealnego partnera, trzeba poświęcać mu regularnie czas na trening. Jeśli uda się spełnić te warunki to okaże się, że pies doskonale sprawdza się wśród dzieci i dorosłych. Dzięki swojemu uporowi może być bardzo dobrym stróżem.

Rozmiar

Buldoga francuskiego można zaklasyfikować w kategorii wielkości mini, jego waga waha się od 8 do 14 kilogramów. Przy jego posturze ta masa czyni go malutkim pieskiem „na kolana”. Jest to idealny wybór dla ludzi, którzy czują strach przed wielkimi psami, nad którymi niekiedy trudniej zapanować. Jego gabaryty nie powinny sprawić żadnych problemów drobnej kobiecie, czy nawet dziecku.

Pielęgnacja sierści i skóry

Buldogi wymagają szczególnej opieki ze względu na ich charakterystyczną skórę, która jest niezwykle wrażliwa. Fałdki skórne utrudniają odprowadzanie ciepła i wilgoci, co przyczynia się rozprzestrzenianiu bakterii. Pies powinien być codziennie pielęgnowany w tych miejscach, by nie występowały zakażenia i infekcje.

Krótka sierść buldoga francuskiego jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Wystarczy odpowiednia rękawica gumowa lub masująca i regularne zabiegi. Pozwoli to usunąć włoski, które już wypadły i usprawni ukrwienie skóry. Szybko zauważymy, że pies uwielbia tę część pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail