Beagle

Beagle stał się niezwykle popularnym psem, ze względu na charakter i łatwość w ułożeniu. Jako członek rodziny, świetnie się w niej odnajduje. Należy zwrócić uwagę na fakt, że jest to pies gończy, który był wykorzystywany do polowań na lisy i zające, dlatego powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki ruchowe. W jego zachowaniu bardzo często można zauważyć myśliwego, który w nim drzemie. Ma zawadiacką naturę i jest niezwykle energiczny. Bardzo mocno przywiązuje się do swojego właściciela. Ze względu na przyjazną naturę nie sprawdza się jako obrońca i stróż. Jest idealnym wyborem dla starszych dzieci.

Pies nie lubi samotności, dlatego należy pamiętać o tym, by nie zostawiać go na długie chwile samego, ponieważ może zacząć psocić oraz wyć. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi.

Rozmiar

Pies rasy beagle należy do grupy psów o średniej wielkości. Jego wzrost waha się w granicach 33-40 cm. Masa to około 15 kg, co wydaje się małą wagą, biorąc pod uwagę jego wzrost. Jest to bardzo silna i zwinna rasa, która wymaga zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu i jedzenia. Beagle słynie z tego, że ma nieposkromiony apetyt, dlatego, jeśli właściciel nie dopilnuje jego diety, może się bardzo szybko okazać, że jego pupil będzie miał dużą nadwagę. Czworonóg potrafi pochłaniać bardzo tłuste rzeczy, a nawet takie, które mogą mu zaszkodzić, jak czekolada i inne słodycze. Dlatego masa psa może być o wiele wyższa. Ważne jednak jest, aby utrzymać ją na poziomie zbliżonym do 15 kilogramów i tym samym wykluczyć wiele chorób związanych z nadwagą pieska.

Wygląd

Beagle posiada mocną budowę ciała. Jako myśliwy musi zachować siłę i zwinność, która umożliwi mu złapanie zdobyczy. Posiada średniej wielkości głowę o typowej psiej budowie. Jego oczy nie są osadzone ani zbyt głęboko, ani nie są zbyt wyłupiaste. Posiada duże uszy zwisające wzdłuż policzków. Tułów jest prosty z głęboką klatką piersiową. Kończyny są proste i mocno umięśnione. Jego ogon jest wysoko osadzony o średniej długości. Zazwyczaj noszony wysoko, co świadczy o wesołości beagle’a. Jego sierść jest krótka i przylega do skóry. Dopuszcza się umaszczenie w kolorach typowych dla psów gończych. Najczęściej spotyka się trzykolorowe osobniki.

Pielęgnacja

Dzięki krótkiej sierści pies nie wymaga dużej liczby zabiegów pielęgnacyjnych. Właściciel powinien zwrócić uwagę na czyszczenie uszu, wyczesywanie sierści, czyszczenie zębów, a także pamiętać o regularnych kąpielach.

Jeśli pies nie ma zbyt dużo aktywności fizycznej, jest mocno zagrożony otyłością. Jego długie uszy są szczególnie narażone na infekcje, dlatego muszą być regularnie sprawdzane i czyszczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cocktail